Strona główna / Turystyka aktywna / parki linowe
Park linowy w Dolinie Charlotty

Dla poszukiwaczy mocnych wrażeń w okolicach Słupska i Ustki, Dolina Charlotty ma wspaniałą propozycję. Murowany skok adrenaliny na 1000 metrów atrakcji linowych w jednym z największych parków linowych na Pomorzu. Mogą tam Państwo sprawdzić swoją zręczność, wytrzymałość, a w niektórych momentach nawet odwagę.  Piękne widoki z wysokości zapewniają lasy oraz jezioro Zamełowskie. Aby każdy znalazł coś dla siebie Dolina Charlotty proponuje cztery trasy o różnej trudności.

 

Dla najmłodszych specjalna trasa z drabinką, kładką, platformą i możliwością kontroli trasy przez dorosłych opiekunów dla dzieci nie mierzących 130 cm. Dla starszych pozostałe trasy: średnia, trudna oraz wymagający odwagi zjazd tyrolski przez jezioro.

 

Zabawa w praku linowym Doliny Charlotty to wspaniała alternatywa na spędzanie wolnego czasu i gwarancja doskonałej zabawy dla każdej grupy wiekowej.  Park posiada certyfikat bezpieczeństwa, wystawiony przez komisję UIAA, której członkami są licencjonowani instruktorzy alpinizmu.

Park znajduje się w lesie na terenie kompleksu hotelowego, w zacisznym zakątku, gdzie można się odprężyć, wziąć wdech czystego powietrza w płuca i zacząć przygodę  podczas eksploracji parku linowego Doliny Charlotty na łonie natury.

 

Specyfikacja tras:

 

1. Dla dzieci z przeszkodami: drabinka wejściowa, kładka prosta, wagi, skok indiański, palisada, tyrolka, belka wisząca, siatka U, platformy, siatka pionowa, surfer, nost zwodzony, drabinka zejściowa. Dzieci o wzroście powyżej 130 cm mogą samodzielnie korzystać z tej trasy, w przypadku dzieci niższych wymagana jest opieka osoby dorosłej.

 

2. Trasa łatwa z przeszkodami: pal buszmena, trapezy proste, huśtawki, most dwulinowy, makarony, most trzylinowy, belki V i U wielokrotne, tyrolka, kładka zygzak, koala, skok indiański połączony z kładką, siatka pionowa połączona mostem dwulinowym, siatka U z huśtawką, tyrolka.

 

3. Trasa trudna z przeszkodami: pal buszmena, U wielokrotne, most dwulinowy, kładka zygzak, trapezy równolegle, strzemiona, koala, skok tarzana, most dwulinowy, huśtawki, skok indiański, kołki wagi, linki równoległe z przesunięciem, tyrolka.

 

4. Trasa zjazdowa nad taflą jeziora: skok tarzana, pal buszmena, tyrolka, krok, skok tarzana, most dwulinowy, tyrolka, pal zejściowy.

 

Godziny otwarcia:

Codziennie: 10:00-20:00 (w sezonie letnim),

Warto skontaktować się wcześniej z recepcją hotelu lub kierownikiem parku linowego, aby potwierdzić większą grupę osób.

 

Cennik:

trasy:

- dziecięca 20 zł

- średnia 25zł

- trudna 30zł

- zjazd tyrolski 35zł

- karnet 75zł (a w nim: 1x średnia, 1x trudna, 1x zjazd tyrolski)

- zniżki grupowe (grupa minimum 10 osób)

 

Dojazd ze Słupska:

Ze Słupska drogą krajową nr 6 w kierunku Ustki, za miejscowścią Włynkówko (sygnalizacja świetlna, fotoradar,) ok. 1 km prosto, a następnie  skręcając drogą w lewo koło drewnianej rzeźba żubra i  kierując się drogowskazami dotrą Państwo do Doliny Charlotty Resort & SPA, gdzie otrzymają Państwo szczegółowe informacje jak dotrzeć do parku linowego.

 

Dojazd z Ustki:

Z Ustki kierujemy się drogą krajową nr 6 na południe w kierunku Słupska. Ok 1 km przed miejscowością Włynkówką zobaczą państwo drogowskazy Dolina Charlotty i drewnianą rzeźbę żubra, i należy tam skręcić w prawo. Dalej kierując się znakami dojeżdżamy do Strzelinka do hotelu  Dolina Charlotty Resort & SPA, gdzie otrzymają Państwo szczegółowe informacje jak dotrzeć do parku linowego.  Opracowanie i aktualizacja tekstu: Paweł Kisiel.

adres:Dolina Charlotty Resort & SPA Strzelinko 14, 76-200 Słupsk
telefon:59 847 43 00
e-mail:hotel@charlotta.pl
www:www.dolinacharlotty.pl/
Park linowy w Dolinie Charlotty<br/>Paweł KisielPark linowy w Dolinie Charlotty<br/>Paweł KisielPark linowy w Dolinie Charlotty<br/>Paweł KisielPark linowy w Dolinie Charlotty<br/>Paweł KisielPark linowy w Dolinie Charlotty<br/>Paweł KisielPark linowy w Dolinie Charlotty<br/>Paweł KisielPark linowy w Dolinie Charlotty<br/>Paweł KisielPark linowy w Dolinie Charlotty<br/>Paweł KisielPark linowy w Dolinie Charlotty<br/>Paweł KisielPark linowy w Dolinie Charlotty<br/>Dolina Charlotty