Strona główna / Ziemia Słupska / Mniejsze miejscowości
Orzechowo

Położone jest 3 km na wschód od Ustki. Można do niego dojść plażą, wzdłuż klifowego brzegu, podziwiając wielkie osuwisko i napowstałe wydmy lub czerwonym szalkiem piszym nadmorskim wzdłuż klifu. Jest to osada letniskowa położona nad rzeką Orzechówką. Będąc w Orzechowie warto zobaczyć leśną ścieżkę dydaktyczną" Orzechowska wydma" Nadleśnictwa Ustka wraz z punktem widokowym - wieża widokowa. Orzechowo słynie z faktu, że po sztormach na plaży można znależć mnóstwo bursztynu. Na plaży w Orzechowie co roku odbywają się zawody wędkarskie. Odbywając spacer plażą należy pamiętać w Orzechowie trzeba pokonać będzie bez butów płytki nurt rzeki Orzechówki. Zwykle ma on odcień jasnobrązowy lub rdzawy z powodu liści, które wpadają do niej i nadają rzeczce właśnie taki odcień. Przed II Wojną Światową wieś nosiła nazwę niem. Freihof.

Do osady dojechać można także samochodem, kierując się na wschód, wg znaków drogowych w kierunku Ustka - Przewłoka, przez Zapadłe do Orzechowa.

 

Współopracowanie tekstu: Paweł Kisiel

Orzechowo<br/>Przemysław NyczOrzechowo<br/>Przemysław NyczOrzechowo<br/>Przemysław NyczOrzechowo<br/>Przemysław NyczOrzechowo<br/>Przemysław NyczOrzechowo<br/>Przemysław NyczOrzechowo<br/>Przemysław Nycz